Навчання учнів Ковалівського НВК за просвітницько-профілактичною програмою «Медіація однолітків».

IMG 0186За підтримки Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області, КЗ «Немирівський РМК» для учнів 8-х та 10-х класів Ковалівського НВК під час канікул було організовано навчання за просвітницько-профілактичною програмою «Медіація однолітків». 17 учнів старших класів пройшли чотириденний тренінг, де навчилися навичок конструктивної взаємодії, конструктивним шляхам вирішення конфліктних ситуацій. Тренінг «Базові навички медіатора шкільної служби роз`вязання конфліктів» провела координатор - практичний психолог Ковалівського НВК Ірина Вікторівна Чорната.

   

IMG 0301У 2012 році Ірина Чорната та 4 учні 8-10-х класів отримали відповідні сертифікати. Одразу у школі було створено шкільну службу порозуміння «Довіра». У березні 2013 року команда учнів Ірини Вікторівни взяла участь в обласному дитячому Фестивалі шкільних служб порозуміння «Медіація однолітків - 2013», який проводився Вінницьким центром практичної психології і соціальної роботи. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей команда учнів Ковалівського НВК була запрошена на святкову зустріч команд у червні 2013 року до м.Вінниці. На базі НВК протягом 2014-2016рр. проводилися обласні та районні семінари з даної тематики.

IMG 0318Порівняно з медіацією в інших сферах, шкільна медіація має особливості,  зумовлені розширеним спектром завдань. У медіації учні навчаються управлятия конфліктами, приймати рішення і відповідати за власні вчинки, слухати опонента тощо, тобто усього арсеналу навичок, володіння якими сприяє підвищенню психологічної компетентності учасників освітнього процесу, формуванню безпечного середовища та профілактиці правопорушень, створенню дружньої атмосфери в освітньому закладі, мотивації навчальної діяльності. 

Авторизація

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі