Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами.

DSC 060819 січня 2017 року на базі НВК №1 м.Немирова за участі кафедри психолого-педагогічної освіти та соціальних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів з теми: «Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами», організований методистом з психологічної служби району КЗ «Немирівський РМК» Наталією Назаренко.

  

DSC 0680

Участь в семінарі прийняли педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів району, асистенти учителів по роботі з дітьми з ООП.

Завідувач КЗ «Немирівський РМК» Тетяна Собченко наголосила, що сьогодні особливо значущим є питання навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах. Тому діяльність психологічної служби займає важливе місце в системі інклюзивної освіти. Методист Наталія Назаренко виступила з питання ефективної організації роботи практичних психологів і соціальних педагогів з дітьми різних вікових категорій та індивідуальними особливостями у ЗНЗ району.

DSC 0717Завідувач районною ПМПК Ганна Кушко надала методичні рекомендації щодо налагодження ефективної співпраці між психолого-педагогічною консультацією, школою та батьками, акцентувала увагу на посилення спільної діяльності.

З питання «Педагогічно-соціальні аспекти роботи з дітьми з особливими потребами» виступила асистент учителя НВК №2 м.Немирова Оксана Рибалко. Разом з психологічною службою школи було представлено досвід та матеріали роботи з «сонячними дітьми».

У своєму виступі Олена Маляр, кандидат психологічних наук, викладач кафедри психолого-педагогічної освіти та соціальних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» запропонувала учасникам семінару систему роботи з питання особливостей психофізичного розвитку дітей з ООП, що забезпечує позитивну соціальну адаптацію у суспільстві. В ході роботи було проведено майстер-клас з учасниками семінару з підвищення соціально-психологічної компетентності з даної проблематики.

DSC 0643Кожен учасник поділився досвідом роботи щодо супроводу дітей з ООП у загальноосвітніх навчальних закладах Немирівського району. Також були обговорені дискусійні питання.

У районі сьогодні в 6 школах запроваджено інклюзивне навчання. Таким чином, на завершення семінару учасники акцентували увагу на забезпеченні захисту прав і свобод усіх дітей, створення належних соціально-психологічних умов для комфортного освітнього середовища та захисту честі і гідності учнів та вихованців.

Авторизація

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі