Три листопадових зустрічі у Ситковецькому освітньому закладі

Зустріч перша: «Інклюзивний марафон»

20181106 1118236 листопада 2018 року в рамках інклюзивного марафону до Ситковецької школи завітали гості з реабілітаційного центру ГО «Гармонія» м. Вінниці. Присутніх ознайомили з роботою центру «Гармонія», показали відеоролики про життя людей з інвалідністю, зокрема, з порушенням опорно-рухового апарату. Учасники зустрічі ознайомилися з життям «Гармонії», як дівчата і хлопці проводять час в наметових таборах, під час спортивних змагань на чемпіонаті України з регбі. Перегляд відео, де дівчата на візках танцюють танець біля фонтану на площі міста, викликав особливі відчуття у присутніх.  

20181119 145318Після розмови з дівчатами громадського об’єднання ми переконалися, що обмеження в рухах не є обмеженням життя в цілому. Люди з порушенням опорно-рухового апарату навчаються, працюють, відпочивають, подорожують по Україні і країнами світу, ведуть активний спосіб життя, радіють та беруть все можливе від сьогодення.

Учасники марафону провели майстер-клас з мови жестів: ознайомили з абеткою жестів та зі словами, які найчастіше використовують у цій мові. Кожен бажаючий зміг показати жестами своє ім’я та побувати в ролі людини, в якої є порушення слуху. Вправи були цікавими та захоплюючими, адже вперше довелося розмовляти жестами та ніхто до цього не був підготовлений. Також була проведена гра, під час якої діти з закритими очима перебували деякий час в ролі людей з порушенням зору. На дотик потрібно було вказати, що зображено випуклим контуром на аркуші. Зізнаємось, це було зробити складно…

Підводячи підсумки зустрічі, можна з упевненістю сказати, що у багатьох присутніх змінилося бачення та розуміння життя людей з інвалідністю.

Зустріч друга: «Крилатим крил не треба»

«INCLUSION IN HARMONY» - інклюзивна танцювальна вистава про віру в життя, кохання та гармонію, яка відбулася 18 листопада у театрі ім. Садовського м.Вінниці за підтримки Українського культурного фонду. Організатори проекту – ГО «Розвиток». У виставі брали участь близько сотні артистів різного віку. Це талановиті танцівники та актори, які продемонстрували три історії кохання.

Артисти поділилися з глядачами власними життєвими історіями, показали, як життя людини може змінитися в одну мить. Не існує гарантій, що в закоханої пари не народиться дитина з інвалідністю, чи коханий чоловік повернеться з війни цілим та неушкодженим, або що не трапиться страшної аварії, яка змінює лінію долі… Тільки завдяки сприйняттю, любові, духовної сили, дружби та підтримки можна подолати трагічні моменти життя.

Вистава завершилася гучними аплодисментами, всі присутні аплодували стоячи, висловлюючи цим своє захоплення, вдячність та віру в подальше майбутнє її учасників.

Заходи з такої тематики дуже потрібні всім людям, щоб повірити в себе, в свої можливості, мати підтримку, аби вміти цінувати те, що маємо.

Зустріч третя: «Інклюзивна просвіта»

19 листопада 2018 року відбувся виїзний семінар на тему: «Особливі освітні потреби та інклюзивна освіта дітей з ООП в навчальному просторі» , який провела Каменщук Тетяна Дмитрівна, провідний тренер, директор НМЦ ПССО Вінницької області. У ході семінару тренер в деталях дала роз’яснення щодо складання ІПР для дітей з ООП, поділилася досвідом роботи, навела конкретні приклади. Присутні педагогічні працівники мали змогу отримати відповіді на запитання з даної теми. Учасники семінару переконалися, що особливо значущою є робота шкільної команди щодо супроводу дитини з ООП.

Такі зустрічі вже стали традиційними та значущими в освітньому процесі.

Авторизація

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 5 гостей та відсутні користувачі