НА ШЛЯХУ ДО МИРОБУДУВАННЯ ТА КОНСТРУКТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

1В Ковалівському НВК 17 жовтня 2018 року проведено семінар працівників психологічної служби освітніх закладів Немирівського району та ОТГ з теми «На шляху до миробудування та конструктивної взаємодії. Діяльність психологічної служби щодо сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу». До активної роботи долучилися Катерина Лашко, начальник відділу освіти Ковалівської ОТГ, Володимир Кривошея, директор Ковалівського НВК, Людмила Шуповал, заступник директора, класні керівники.

2

Володимир Кривошея виступив з питання щодо шляхів конструктивної взаємодії учасників освітнього процесу, створення здоров`язберігаючого освітнього середовища. Про досвід впровадження технології медіаторства в освітніх закладах району та ОТГ розповіла Наталія Назаренко, методист з психологічної служби КЗ «Немирівський РМК». Ірина Чорната, практичний психолог Ковалівського НВК, координатор програми «Медіація», представила презентацію щодо діяльності шкільної служби порозуміння «Довіра» та ознайомила з волонтерською діяльністю в освітньому закладі. Аліна Гавриленко, практичний психолог Великобушинського та Рачківського ЗЗСО, розповіла про медіацію в сучасних умовах як один з напрямів створення безпечного середовища в освітньому закладі.

3Практичні психологи та соціальні педагоги прийняли участь в обговоренні таких питань: інноваційні моделі профілактики конфліктних ситуацій в освітньому середовищі, впровадження в освітній простір відновних практик, робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами та рівних можливостей для всіх категорій дітей.

Валентина Федотова, учитель Ковалівського НВК, виступила з питання собливостей формування психологічної готовності в учасників освітнього процесу до взаємодії в інклюзивному середовищі з дитиною з ООП. Зокрема, учасників семінару поінформовано про створення інклюзивної групи в Ковалівському ЗДО «Сонечко».

4З учасниками семінару провели Коло «Взаємодія учасників освітнього процесу щодо створення комфортного та безпечного середовища» учні-медіатори Олександра Андрійченко, Ігор Заєць, Олександр Ізмайлович, Інна Дробаха, Оксана Покотило, Ольга Коваль.

Наталія Назаренко ознайомила з досвідом роботи "ФУНДАЦІЯ ПУСЕЛІКА" в Україні з питання якісної комунікації як запоруки успішної адаптації воїнів АТО/ООС до умов мирного життя.

Авторизація

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 3 гостей та відсутні користувачі