IMG 764002 грудня 2015 року на базі Немирівського ДНЗ №3 «Дзвіночок»  згідно з річним планом роботи відділу освіти Немирівської райдержадміністрації відбулося  засідання методичного  об’єднання вихователів ДНЗ з проблеми «Становлення екологічної свідомості дошкільнят шляхом формування ціннісного ставлення до природи». На ньому були присутні: методист КЗ «Немирівський РМК» Зозуля Лариса Василівна, вихователі-методисти та вихователі дошкільних закладів району.

Серед важливих проблем сучасності, що турбують людство, особливо виділяються екологічні. Увесь світ зіткнувся з глобальною екологічною кризою.

IMG 7669Ця проблема потребує негайного вирішення. Тому серед багатьох напрямів навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку екологічна освіта набуває дедалі більшої актуальності. Основою формування свідомого ставлення до природи є знання про неї, усвідомлення себе активним суб’єктом природи, суб’єктом світу, у якому живе дитина. Проблема формування екологічної свідомості та екологічної культури дошкільників у наш час є надзвичайно актуальною.

В ході презентаційної частини вихователь ДНЗ №3 «Дзвіночок» Гнатовська Вероніка Едуардівна у своєму виступі акцентувала увагу присутніх на актуальності екологічної проблеми в нашій країні, запропонувала до перегляду відео-фільм «Екологічні проблеми України». 

IMG 7683Вихователь-методист закладу Громадська Зоя Володимирівна продемонструвала презентацію «Становлення екологічної свідомості дошкільнят», у якій розкрила сутність, завдання та необхідні складові екологічного виховання дітей в дошкільному закладі. Особливу увагу присутніх звернула на форми і методи роботи з дошкільниками та шляхи реалізації поставлених завдань. Відмітила плідну працю педагогів закладу над даною проблемою.

Природа своєю різноманітністю змалечку привертає увагу дітей, збагачує їх, стає джерелом радісних відкриттів і переживань. Екологічне виховання покликане значно посилити пізнавальні можливості дітей завдяки формуванню у них допитливості та стійкого інтересу до  навколишнього світу.  Залучення дітей до пошуково-дослідницької діяльності має дуже велике значення для розвитку їхньої спостережливості і допитливості, виховання у них правильного і активного ставлення до об’єктів і явищ природи. За допомогою елементарних дослідів вихователі показують дітям різні явища та процеси живої і неживої природи.

Вихователь старшої групи ДНЗ №3 «Дзвіночок» Святоха Вікторія Григорівна поділилася з колегами досвідом роботи з дітьми з пошуково-дослідницької діяльності. Учасники методичного об’єднання переглянули презентацію досвіду роботи педагога.

Важливо створювати  оптимальні умови  для розвитку активності дошкільників, спонукати їх до творчості й самостійності. Цьому сприяють використання  проблемних  ситуацій в різних видах діяльності і методів ТРВЗ.

З досвідом роботи по використанню методів ТРВЗ в екологічному вихованні дошкільнят ознайомила присутніх вихователь закладу Зозуля Марія Григорівна.

Одним із шляхів формування екологічної культури дітей дошкільного віку є звернення до надбань педагогічної спадщини видатного українського педагога, заслуженого учителя України В.О.Сухомлинського, до його досвіду у сфері екологічного виховання дітей. З досвідом роботи по використанню спадщини В.О.Сухомлинського в екологічному вихованні дошкільнят поділилася з колегами вихователь закладу Марценюк Оксана Михайлівна.

Учасники методичного заходу переглянули інтегровані заняття з екологічного виховання в різних вікових групах закладу: 

«Повернення краплинок до мами Хмаринки»  –  в І молодшій групі, вихователь Адаменко Т.В.;

«Чарівні фокуси з водою»  –  в ІІ молодшій групі, вихователь Бойчук Н.М.; «Вода – це життя»  –  в середній групі, вихователь Бачило Т.В.; «Доторкнись серденьком до природи»  – в старшій групі,

вихователь Пелих Л.П.

Педагоги мали змогу ознайомитись з надзвичайно цікавими, нестандартними, інноваційними підходами до організації занять з дітьми, які були проведені на високому професійному рівні.

      Завершила практичну частину засідання методичного об’єднання театралізована вистава «Казка про неслухняного півника», підготовлена і проведена музичним керівником Тиндик Ю.М. з вихованцями підготовчої і старшої груп.

      Крім того, всі присутні ознайомилися з виставкою виробів з природного матеріалу, виготовленими руками вихованців закладу і їх батьків.

      Під час обговорення переглянутих заходів учасники  методичного об’єднання висловили своє захоплення майстерністю і професіоналізмом педагогів, цікавими нестандартними сучасними методами і прийомами роботи з дошкільниками.

     Підводячи підсумки проведеного методичного заходу методист КЗ «Немирівський РМК» Зозуля Лариса Василівна відзначила актуальність даної теми та зазначила, що методичне об’єднання пройшло цікаво, на творчому та належному  науково-методичному рівні.

Авторизація

Пошук

Зараз на сайті

На сайті 7 гостей та відсутні користувачі